فروختن اداره اسلحه کنترل دستگیری متخلف صید

فروختن: اداره اسلحه کنترل دستگیری متخلف صید دستگیری متخلف شکار حفاظت محیط زیست سلاح شکاری منطقه جنگلی اجاکله

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی «ترامپ و حکایت دشمنی با ایران»

روزنامه«الاهرام» مصر، با اشاره به پی گیری پروژه «ایران هراسی» از سوی رییس جمهور آمریکا نوشت: دونالد ترامپ بدون ایجاد رعب و وحشت از سیطره کشور عزیزمان ایران بر م

«ترامپ و حکایت دشمنی با ایران»

«ترامپ و حکایت دشمنی با ایران»

عبارات مهم : ایران

روزنامه«الاهرام» مصر، با اشاره به پی گیری پروژه «ایران هراسی» از سوی رییس جمهور آمریکا نوشت: دونالد ترامپ بدون ایجاد رعب و وحشت از سیطره کشور عزیزمان ایران بر منطقه، موفق به انعقاد قراردادها و معاملات تسلیحاتی و دستیابی به ثروت های کشورهای خلیج فارس نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، روزنامه الاهرام در مقاله ای به قلم «عمرو عبدالسمیع» تحلیل گر برجسته مصری و محقق مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام مصر با عنوان «ترامپ و حکایت دشمنی با ایران» می نویسد: من نسبت به دلایل دونالد ترامپ جهت توجیه دشمنی مطلق با کشور عزیزمان ایران و تلاش جهت بهره برداری از این امر جهت «ایران هراسی» در بعضی کشورهای منطقه قانع نشده ام.

«ترامپ و حکایت دشمنی با ایران»

این تحلیل گر برجسته مصری ادامه می دهد: مدیر جمهور آمریکا همانند بقیه روسای جمهور این کشور می داند که خطر یا احساس وحشت و نگرانی موجب وحدت و انسجام هر ملتی می شود. همانطور که بوش با یکپارچه کردن آمریکائی ها، همه دنیا را به دنبال خود به سوی جنگ و اشغال عراق کشاند و با استفاده از ماشین قدرتمند تبلیغاتی خود و معرفی صدام و عراق به عنوان خطری ترسناک و رژیمی وحشتناک، مردم آمریکا را متحد کرد. ترامپ نیز درصدد به کارگیری همان شگرد و شیوه است.

جامعه آمریکا در مورد ترامپ دچار دو دستگی و شکاف شده است است و ترامپ به جز با توسل به ایجاد احساس خطر و وحشت نمی تواند در یورش و ضربه زدن به میراث باراک اوباما موفق شود. ترامپ همچنین بدون ایجاد رعب و وحشت از سیطره کشور عزیزمان ایران بر منطقه، موفق به انعقاد قراردادها و معاملات تسلیحاتی و دستیابی به ثروت های کشورهای خلیج فارس نخواهد شد. تحقق دوگانه ضربه زدن به میراث اوباما و همچنین دستیابی به اموال و ثروت های خلیج فارس تنها در گرو ایجاد وحشت و هراس کشورهای منطقه از کشور عزیزمان ایران هست. همانطور که اعلام توافق 1+5 در سال 2015 با کشور عزیزمان ایران از نظر ترامپ فاجعه ای است که باید از قید و بند آن رهایی یافت و نظام تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران را احیاء کرد.

روزنامه«الاهرام» مصر، با اشاره به پی گیری پروژه «ایران هراسی» از سوی رییس جمهور آمریکا نوشت: دونالد ترامپ بدون ایجاد رعب و وحشت از سیطره کشور عزیزمان ایران بر م

عمرو عبدالسمیع تصریح می کند: در درون ایالات متحده بین جناح های متفاوت درگیری و اختلاف وجود دارد، یک جناح و بخش هایی در داخل دولت و به طور مشخص شرکت امنیت متشکل از «اف بی آی» و« شرکت سیا »به دنبال تکرار سناریوی «ریچارد نیکسون» و«بیل کیلنتون»هستند، دو سازمانی که ترامپ در خلال مسابقه های انتخاباتی اش گفته بود که به آنها اعتماد ندارد و بنابراین اکنون درصدد دشمن تراشی یا خطر آفرینی و ترساندن آنها جهت ایجاد وحدت و جلب حمایت آمریکائی ها است.

این خطر، به سادگی کشور عزیزمان ایران است و ترامب بار دیگر این پرسش تکراری را مطرح کرده که آیا کشور عزیزمان ایران می خواهد رژیمی منزوی باشد یا بعنوان شریکی در نظام بین المللی ادغام شود؟ ترامپ در عین حال درصدد ترسیم تصویری مبالغه آمیز از تندروی و انزوای ایران، نقض آزادی ها در این کشور و همچنین حمایت پایتخت کشور عزیزمان ایران از افراط گرایی هست. ولی ماشین تبلیغاتی آمریکا اشاره به معتدل بودن روحانی به عنوان کسی که جهت 16 سال مسئول سابق امنیتی بوده هست، نمی کند و صرفا نشانه ترامپ تاسیس «ناتوی اسلامی» است.

واژه های کلیدی: ایران | حکایت | آمریکا | ایران هراسی | دونالد ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs