فروختن اداره اسلحه کنترل دستگیری متخلف صید

فروختن: اداره اسلحه کنترل دستگیری متخلف صید دستگیری متخلف شکار حفاظت محیط زیست سلاح شکاری منطقه جنگلی اجاکله

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق‌تر عمل کرد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان جهت دادن فرمان قوه مجریه به دست روحانی کاملا صحیح عمل کردند و نه تنها از آن پشیمان نیستند بلکه معتقدند روحانی می‌تواند

دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق‌تر عمل کرد

دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق تر عمل کرد

عبارات مهم : ایران

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان جهت دادن فرمان قوه مجریه به دست روحانی کاملا صحیح عمل کردند و نه تنها از آن پشیمان نیستند بلکه معتقدند روحانی می تواند برجام را به اقتصاد تسری و شرایط را جهت رشد فراهم کند.

به گزارش ایسنا، ابراهیم اصغرزاده در نشست «روحانی و سیاست داخلی» در ستاد اصلاح طلبان کرج، گفت: روزهای مهمی در پیش داریم و از طرف دیگر با یک جامعه سرد، دلواپس و خسته مواجه هستیم.

دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق‌تر عمل کرد

وی افزود: معمولا تصور مردم این است که تمامی قدرت در اختیار دولت هست، بنابراین اگر دولت ها به شعارهای خود عمل نکنند، مردم خسته می شوند؛ از همین رو دولت باید به شعارها و سوگند خود وفادار بماند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه در کشورهای غربی و کشورهایی که دارای سنت های دموکراتیک صد ساله و یا 200 ساله هستند مردم به نهاد نمایندگی اعتقاد زیادی دارند، تصریح کرد: مردم در این کشورها چون نمی توانند به صورت مستقیم در قدرت سهیم شوند با استفاده از این نهادها چهار سال به نماینده خود مهلت می دهند تا به شعارهای خود جامه عمل بپوشاند.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان جهت دادن فرمان قوه مجریه به دست روحانی کاملا صحیح عمل کردند و نه تنها از آن پشیمان نیستند بلکه معتقدند روحانی می‌تواند

وی ادامه داد: ولی در صورتی که نماینده آنان از این مهلت استفاده نکرد، سر بزنگاه و با همین ابزار رای خود را از او می گیرند و عوض کردن می دهند.

اصغرزاده به اوضاع نهادهای نمایندگی در کشورهای دنیا سوم پرداخت و خاطرنشان کرد: نخستین نهادهایی که می تواند در کشورهای دنیا سوم دچار فساد شود همین نهادهای دموکراتیک است.

وی افزود: فساد فقط مربوط به پرسشها مالی نیست، همین که مسئول به وظیفه خود عمل نکند و یا یک مدیر جمهور نسبت به وظیفه خود غافل باشد فساد و بی اعتمادی مردم نسبت به نهادهای دموکراتیک را به دنبال دارد.

دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق‌تر عمل کرد

وی کشورهای عربی صاحب نهاد پارلمان را نمونه ای از این اوضاع دانست و گفت: کشورهای عربی که صاحب نهاد پارلمانی بودند در خلال بهار عربی نسبت به کشورهایی که یک ژنرال در راس قدرت بود، سریعتر دچار فروپاشی شدند؛ لیکن مردم به نهادهای دموکراتیک در این کشورها بی اعتماد شده است بودند.

اصغرزاده در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث شهری در کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: شهرها و به خصوص کلانشهرهای کشور محل تولید ثروت هستند، ولی اتفاقی که به علت عدم وجود و ضعف نهادهای مدنی در شهرها رخ داده این است که شهرها محل تولید نفرت، کینه و خشونت نیز شده است است.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: اصلاح طلبان جهت دادن فرمان قوه مجریه به دست روحانی کاملا صحیح عمل کردند و نه تنها از آن پشیمان نیستند بلکه معتقدند روحانی می‌تواند

وی افزود: این به علت آن است که مدیریت شهری شرایطی را ایجاد کرده است که یک طبقه با رانت بتواند ارتقای طبقاتی داشته باشد و به علت شراکت در رانت ساخت و ساز شهری یک گروه خاص رشد کرده است.

اصغرزاده به تقسیم بندی 96 درصدی و چهار درصدی قالیباف اشاره کرد و گفت: ما نیز معتقدیم این تقسیم بندی وجود دارد ولی اشکال حرف قالیباف این است که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران خود نیز جزء همان چهار درصد است.

دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق‌تر عمل کرد

وی با بیان اینکه شهرهای ما براساس موقعیت جغرافیایی یک نظام طبقاتی پیدا کرده هست، گفت: یک گروه خاص با دور زدن قانون و بده بستان با شهرداری شرایطی را جهت ملک خود ایجاد کرده که به ثروت کلان دست یابد و البته شهرداری نیز از این تغذیه می کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: من هم با اینکه 96 درصد مردم دچار مسئله هستند موافقم ولی باید چهار درصد باقیمانده را از حوزه اقتصاد به سیاست هم بکشانید؛ لیکن این چهار درصد ایدئولوژیک و سیاسی هستند.

اصغرزاده ادامه داد: بگذارید همه چیز براق شود، چه کسی در پایتخت کشور عزیزمان ایران این همه برج ساخته هست، پروژه های بزرگ، ساختمان های بزرگ، شما به کدام گروه خدمت می کنید، 96 درصد مردم که توان مالی استفاده از این امکانات را ندارند.

وی به احداث پل صدر در پایتخت کشور عزیزمان ایران اشاره و خاطرنشان کرد: پل صدر به لحاظ فنی معجزه است ولی از لحاظ کارکردی مسئله ترافیک را حل نکرده هست، پروژه ها باید کارکرد خود را در تسهیل زندگی مردم نشان دهد، شاید بخش زیادی از مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و کرج در طول عمر خود از پروژه های این چنین استفاده نکنند، بخش زیادی از مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران پیاده هستند خودرویی جهت عبور از این اتوبان ها ندارند.

وی با بیان اینکه شهرهای ما آنقدر خشن ساخته می شوند که معلولین را از خود طرد می کنند تصریح کرد: بگذریم از اینکه شهرهای ما اصلا روی خوشی به پیاده ها، مستاجرین، تنگدستان و … نشان نمی دهد.

اصغرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از منتقدین دولت اعلام کرد: بعضی بر وجود 16 میلیون حاشیه نشین، 10 میلیون بدون کار و هفت میلیون بی سواد در کشور دامن می زنند، ما نیز می گوییم اینها نباید وجود داشته باشد ولی مگر اینها چهار ساله به وجود آمده است؟

وی افزود: اینها محصول سیاست های کلان دولتی است که هشت سال به ملت کشور عزیزمان ایران دروغ گفت، پشت تریبون شرکت ملل از هلوکاست سخن گفت و از کشور عزیزمان ایران صورت ای خشن ساخت، صورت ای از کشور عزیزمان ایران ساخت که باعث شد اجماع جهانی علیه کشور عزیزمان ایران شکل بگیرد.

اصغرزاده ادامه داد: ولی در آن فضا مدیر جمهور کشور می گفت که روس ها قول داده اند پرونده کشور عزیزمان ایران به شورای امنیت نمی رود، هنگامی که که پرونده به شورای امنیت رفت گفت قول داده اند قطعنامه ای علیه کشور عزیزمان ایران صادر نمی شود، این یک دولت اصولگرا بود، شما الان فرار رو به جلو می کنید ولی پیشتر با تمام وجود از احمدی نژاد حمایت کردید.

اصغرزاده تصریح کرد: احمدی نژاد کشور عزیزمان ایران را به خودی و غیرخودی تقسیم کرد و همین خود و غیرخودی بر روی شکاف چهار درصدی و 96 درصدی نشست.

وی ادامه داد: تجارت در اختیار چه کسی بود؟ چه کسی اسکناس چاپ کرد؟ چه کسی از منابع بانک مرکزی برداشت و با آن کسری بودجه خود را پوشاند؟

اصغرزاده افزود: دولت روحانی در کنترل تورم و ثبات بخشی به قدرت خرید مردم موفق بود، من به عنوان یک کارشناس اعتقاد دارم دولت روحانی در ایجاد ثبات از دولت خاتمی هم موفق تر عمل کرد و این قابل احترام است.

وی ادامه داد: این شرایط حاصل این است که اصلاحات در سال 92 تصمیم گرفت مرکز ثقل اهداف اصلاح طلبانه خود را به میانه انتقال دهد.

واژه های کلیدی: ایران | اصلاح طلب | اصلاح طلبان | دولت روحانی | کشورهای عربی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs